راهنمای خرید در تهران

بازارهای گل تهران کجاست؟

آشنایی با 9 تا از بهترین بازارهای گل تهران

بازار گل تهران محل مناسبی برای خرید گل به صورت عمده و یا تک به قیمت مناسب است. خرید گل و هدیه دادن آن هیچ وقت تکراری نمی‌شود، گل‌ها عطر و طراوت خاصی به محل زندگی و محل کار شما می‌دهد. پایتخت با توجه به جمعیت زیادی دارد مسلما دارای بازار گل‌های بسیاری است که در این مطلب سعی داریم شما را با بازار گل تهران آشنا کنیم و ویژگی، مسیر رسیدن، آدرس و … هر کدام را به صورت مجزا برای شما بررسی کنیم، برای آشنایی بیشتر تا پایان مقاله با بیو تهران همراه باشید.

بازار گل تهران کجاست؟

در شهر تهران بازارهای گل بسیاری وجود دارد که دسترسی شما را برای تهیه گل در هر نقطه تهران آسان کرده است. این بازارهای گل شامل موارد زیر است:

9. بازار گل محلاتی

یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین بازارهای گل تهران متعلق به بازار گل محلاتی واقع در منطقه ۱۴ است. این بازار مکان مناسبی برای خرید و فروش انواع گل و گیاه و وسایل مرتبط با آن‌ها به شمار می‌رود. بازار گل محلاتی از محیطی زیبا، آرامش بخش، جذاب و رنگارنگ و همچنین قیمت بسیار مناسبی بهره‌مند است و البته جزء یکی از جاهای دیدنی تهران نیز به شمار می‌رود. بازار گل محلاتی نیز در لیست بازارهای شلوغ شهر تهران در روزهای آخر هفته و تعطیلات قرار گرفته است.

عکس بازار گل محلاتی
بازار گل محلاتی

این بازار گل‌ و گیاه عنوان دومین بازار بزرگ گل در شهر تهران را به خود اختصاص داده و همچنین یکی از مهمترین جاذبه‌های دیدنی، گردشگری شهر  تهران نیز محسوب می‌شود. ناگفته نماند درب اصلی این بازار پایاگل نام داشته و درب فرعی آن در پشت بازار واقع شده است. در این بازار شما می‌توانید انواع گل‌های زیر را تهیه کنید:

 • گل‌های زینتی و بازار گل آپارتمانی تهران
 • درخت
 • درختچه
 • انواع بذر
 • گل‌های شاخه بریده
 • انواع کاکتوس
 •  ساکولنت‌های ساده و تزیینی و رنگی
 • ابزار و ادوات گل‌آرایی
 • لوازم باغبانی
 • انواع گلدان
 • خاک و کود و …

اغلب دیده می‌شود فروش گل و گیاه در این بازار به صورت عمده بوده ولی تک‌فروشی در آن نیز به راحتی در اختیار مشتریان قرار گرفته است. خرید از بازار گل محلاتی، شرایط ویژه‌ای داشته که با خرید از یک گل‌‌فروشی معمولی متفاوت است. یکی از ویژگی‌های بازار گل محلاتی متعلق به فروش گل‌‌های آن به ‌صورت دسته‌‌ای است .به عنوان مثال گل رز در این بازار در دسته‌های 10 تا ۲۰ شاخه‌ای به فروش می‌رسد. در محوطه این بازار، ۱۰ سالن بزرگ با حدود ۶۰۰ غرفه وجود دارد که هر بخش مشغول به فروش انواع گل و گیاه هستند.

در قسمت راهروهای مسقف بازار فروش گل‌های طبیعی شاخه بریده رایج بوده و گل‌های زیبایی را همچون رز سبز و رز هفت رنگ در این قسمت می‌توان پیدا کرد. قسمت رو باز و گلخانه‌ای بازار گل محلاتی نیز مشغول به فروش انواع گونه‌های گیاهی مختلف مانند نهال درختان، درختچه‌ها، انواع کاکتوس، گیاهان و درختچه‌های متناسب با هر فصل، گل‌ و گیاه تزیینی باغچه، بذر گیاهی و … است. در بخش دیگری از این بازار غرفه‌های لوازم تزیینی گل‌ و گیاه وجود داشته که در آن انواع گلدان‌های رنگی، سفالی، شیشه‌ای و پلاستیکی با طرح‌ها و شکل‌های متنوع فروخته می‌شود.

علاوه بر این غرفه ها، غرفه‌های دیگری در بازار گل محلاتی مشغول به ارائه خدماتی مانند گل‌آرایی چون جشن عروسی، دسته‌ گل عروس، تزیین ماشین عروس، تاج گل برای مراسم ترحیم و تشریفات هستند. از مهمترین بخش‌های این بازار می‌توان به برگزاری دوره‌های آموزشی گل‌آرایی و باغبانی اشاره کرد.

راه های رسیدن به بازار گل محلاتی

بازار گل و گیاه تهران در بزرگراه شهید محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، محله‌ی زمزم قرار گرفته و بازار گل عمده تهران است. شما میتوانید با استفاده از روش‌های زیر از این بازار گل خوش آب و رنگ بازدید نمایید:

 • مترو

 ایستگاه نبرد واقع در خط چهار مترو تهران نزدیکترین ایستگاه به این بازار بوده که بازدیدکنندگان پس از پیاده شدن میتوانند با تاکسی به سمت بازار حرکت نمایند. برای پیدا کردن ایستگاه نبرد از راهنمای متروی تهران استفاده کنید.

 • تاکسی

در ابتدای بزرگراه محلاتی در چهارراه سیروس، میدان امام خمینی و میدان محلاتی تاکسی‌های ویژه برای رفتن به این بازار گل وجود دارد. شما علاوه بر دو روش نام برده شده توسط اتوبوس و خودرو شخصی خود نیز میتوانید به این مکان زیبا بروید.

آدرس، تلفن و ساعت کاری بازار محلات

آدرستهران، شمال بلوار آهنگ، بلوار کوثر (نمایش روی نقشه)
تلفن02133693689
ساعت کار بازار گل محلاتیشنبه تا جمعه از ساعت 4 صبح تا 1 بعد از ظهر

8. بازار گل بهشت زهرا تهران

دستفروشان بسیاری در روزهای پنج شنبه و جمعه در بهشت زهرا مشغول فروش گل هستند. این دست فروشان گل‌های خود را از بازاری که در اتوبان بهشت زهرا و بعد از صالح آباد قرار گرفته تهیه می‌کنند. تنها راه دسترسی به بازار گل بهشت زهرا  تهران به وسیله خودرو شخصی بوده و این بازار از صبح تا عصر مشغول به فعالیت است. با توجه به شلوغی بازار صبح زود و همچنین ظهرهای وسط هفته بهترین زمان رفتن به این بازار و خرید از آن به شمار می‌رود.

تصویری از بازار گل بهشت زهرا
بازار گل بهشت زهرا

در این بازار مغازه‌های متعددی مشغول به فروش انواع گل و گیاه هستند که شامل گل‎های زیر است:

 1. داوودی
 2. گلایل
 3. مریم
 4. رز
 5. تاج گل‌‌ها
 6. نهال‌های درختی
 7. گل‌های زینتی و آپارتمانی و …

قیمت درختچه‌های مختلفی همچون شمشاد، نهال کاج و … نسبت به بازارهای دیگر بسیار مناسب‌تر است. در بازار گل بهشت زهرا تنوع بسیاری از  تاج گل‌ها وجود داشته که برای مراسم ترحیم و حتی افتتاحیه کاربرد دارند. به یاد داشته باشید تاج گل‌ها را در ساعات اولیه روز به بازار گل بهشت زهرا سفارش داده و تزیین آن را به صورت طبقات مختلف یا دایره‌های تو در تو  برای فروشنده مشخص کنید.

آدرس، تلفن و ساعت کاری بازار گل بهشت زهرا تهران

آدرستهران، بزرگراه هاشمی (نمایش روی نقشه)
تلفن09129574811
ساعت کاریشنبه تا جمعه تمام روز باز است.

7. بازار گل خاوران تهران

بازار گل امام رضا تهران که امروزه به نام  بازار گل خاوران معروف شده است یکی از بازار گل های تهران است. این بازار در جنوب شرقی شهر تهران واقع شده و شباهتی به گلخانه‌ای شیک و مدرن ندارد اما با توجه به قیمت‌های مناسب و مقرون به صرفه و همینطور تنوع گل‌های آن طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بیشتر  فعالیت این بازار به صورت عمده فروشی بوده و فروشندگان محدودی به جزئی فروشی محصولات خود نیز مشغول هستند.

در بازار گل جنوب تهران غرفه‌های متنوعی وجود داشته که هر کدام بطور تخصصی مشغول به فروش گل‌های مختلفی هستند. گل های موجود در این بازار  عبارتند از:

 • گل رز
 • گل زنبق
 • گل چشم آهویی
 • دیفن باخ
 • انواع کاکتوس‌ها
 • گیاهان حسن یوسف
 • سانسوریا
 • گل یاس
 • گل پتوس
 • گل یخ

در بازار گل امام رضا علاوه بر گل‌های طبیعی گل و گیاهان مصنوعی نیز به فروش می‌رسد. بخشی از بازار متعلق به فروش لوازم زینتی، خاک، کود، درخت، درختچه، بذر، لوازم باغبانی، گلدان‌های متنوع، انواع باکس و سبد و … است.

ساعت کاری بازار گل خاوران

ساعت‌کاری بازار خاوران از ساعت 4 صبح تا 11 ظهر بوده ولی بهترین زمان تهیه گل‌های تازه و زیبا متعلق به همان ساعت اولیه صبح است. با توجه به اینکه بازار گل خاوران در نزدیکی بازار گل محلاتی و بازار گل بهشت زهرا واقع شده گاهی اشتباه گرفته می‌شود، لذا دانستن آدرس دقیق این بازارها در پیدا کردن آسان آن‌ها کمک می‌کند.

آدرس، تلفن و ساعت کاری بازار گل خاوران

آدرستهران، اتوبان امام رضا (ع)، ضلع جنوب و غرب شهرک صنفی و صنعتی خاوران، بازار گل امام رضا (نمایش روی نقشه)
تلفن02133493414
ساعت کاریاز ساعت 4:30 تا حدود ۱۱صبح

6. بازار گل شهید فکوری

بازار گل شهید فکوری یکی دیگر از بهترین بازار گل شهر تهران به شمار می‌رود. این بازار در نزدیکی میدان آزادی و ابتدای جاده مخصوص کرج واقع شده و با توجه به رفت و آمد آسان به آن توانسته طرفداران بسیاری را به خود جذب کند. شما در این بازار می‌توانید انواع گل‌ها را با قیمت ارزان تهیه کنید که شامل موارد زیر است:

 • انواع گل‌ها و گیاهان آپارتمانی و زینتی
 • انواع گل‌های آفتابی و باغچه‌ای
 • کاکتوس
 • گل‌های شاخه‌ای و لوازم باغبانی
 • انواع گلدان
 • خاک و کود و … 

همچنین علاوه بر موارد گفته شده این بازار مکانی برای خرید دسته گل‌های تولد، خواستگاری، تاج گل، باکس گل خاص لوکس و ‌… به شمار می‌رود. شما میتوانید با اتوبوس و تاکسی‌های مختلفی که از قسمت‌های مختلف شهر تهران به سمت میدان آزادی می‌روند حرکت کرده و با اندکی پیاده‌روی خود را به این بازار بزرگ برسانید.

ماشین عروس تزیین شده در بازار گل فکوری
بازار گل فکوری

ایستگاه مترو میدان آزادی تنها چند دقیقه پیاده‌روی تا بازار گل شهید فکوری دارد. مهمترین امتیاز بازار گل شهید فکوری با برخی از بازارهای گل شهر تهران مربوط به فعالیت آن است، زیرا بسیاری از بازارها تا ظهر باز بوده اما این بازار تا ساعت ۸ شب مشغول به فعالیت است. امکان خرید آنلاین از بازار گل شهید فکوری یکی‌دیگر از امتیازات آن محسوب می‌شود.

آدرس، تلفن و ساعت کاری بازار گل فکوری

آدرستهران، بعد از میدان آزادی و در ابتدای جاده مخصوص کرج (نمایش روی نقشه)
تلفن02144691625
ساعت کاریهمه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 9 شب

5. بازار گل ولیعصر تهران

بازار گل ولیعصر معروف‌ترین بازار گل‌های مصنوعی شهر تهران محسوب می‌شود. در بازار  ولیعصر تهران غرفه‌های بسیاری مشغول به فروش انواع گل‌های مصنوعی، گیاهان رونده، برگ و شاخه هستند. در این بازار گل میتوانید زیباترین گل‌های مصنوعی را خریداری کنید.

آدرس، تلفن و ساعت کاری بازار گل ولیعصر

آدرستهران، میدان ولیعصر و ابتدای خیابان کریمخان (نمایش روی نقشه)
تلفن۰۹۱۲۳۴۰۷۶۲۴
ساعت کاریهمه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب

4. بازار گل غرب تهران (آبشناسان)

بازار گل آبشناسان واقع در منطقه غربی شهر تهران یکی‌دیگر از مجموعه‌های بزرگ گل و ‌گیاه در این شهر به شمار می‌رود. در این بازار نیز مانند دیگر بازارهای گل تهران انواع گل و گیاه آپارتمانی و لوازم  آن‌ها مانند انواع خاک و کود، گلدان‌های سرامیکی، فلزی و پلاستیکی و تجهیزات باغبانی، ابزارهای آبیاری و گل‌کاری فروخته می‌شود.

بازار گل غرب تهران
بازار گل غرب

 سه سالن مجزا و بزرگ در بازار گل آبشناسان در حال فعالیت است. در سالن اول این بازار گل ملزومات گل‌کاری، در سالن دوم گیاهان آپارتمانی و در سالن انتهایی گل‌های رنگارنگ فروخته می‌شود، البته در سالن سوم فعالیت‌های دیگری همچون آماده کردن دسته گل، سبدگل و .. انجام می‌شود.

بخش بزرگ سربازی از بازار گل آبشناسان متعلق به فروش گل‌های باغچه‌‌ای بوده که در آن انواع گل‌ها و گیاهان باغچه‌ای مانند گل رز و بنفشه، نهال‌های مختلف و همچنین انواع خاک و کود وجود دارد.

آدرس، تلفن و ساعت کاری بازار گل غرب تهران

آدرستهران، انتهای اتوبان ستاری شمال، دومین خروجی دوربرگردان، جنب پمپ بنزین آبشناسان (نمایش روی نقشه)
تلفن09128040136
ساعت کاریهمه روزه از ساعت 9 صبح تا1 بعد از ظهر و از ساعت 4 عصر تا 8 شب

3. بازار گل ستارخان شهر تهران

بازار گل ستارخان بازار گل محبوب دیگری در شهر تهران که مورد توجه عاشقان کاکتوس‌ قرار گرفته است. در این بازار انواع مختلفی از کاکتوس‌ها و گل و گیاه، گلدان و کود و … نیز وجود دارد.

دسترسی به بازار گل ستارخان

برای رفتن به بازار گل ستارخان می‌توانید از وسایل نقلیه زیر استفاده کنید:

 • مترو

 با سوار شدن مترو می‌توانید در ایستگاه مترو یادگار امام پیاده شوید و سپس با کمی پیاده‌روی به این بازار گل زیبا برسید.

 • اتوبوس

 دو ایستگاه‌ اتوبوس بی آر تی جلال آل احمد و آریافر هر دو در نزدیکی بازار گل ستارخان واقع شده‌اند، بارسیدن به این ایستگاه‌ها و‌کمی پیاده‌روی نیز میتوانید از بازار گل ستارخان بازدید نمایید .

 • خودروی شخصی

اگر قصد رفتن با خودروی شخصی به این بازاررا دارید پیشنهاد می‌کنم ابتدا وارد بزرگراه شیخ فضل الله نوری یا بزرگراه یادگار امام شوید و پس از وارد شدن به بزرگراه جلال آل احمد به سمت سازمان آب بروید زیرا این بازار در نزدیکی این سازمان واقع شده است.

آدرس و تلفن  بازار گل ستارخان

آدرسخیابان ستارخان خیابان حاجی پور امیر زیر پل ستارخان (نمایش روی نقشه)
تلفن09195795471

2. بازار گل شهید بابایی

باز‌ار گل شهید بابایی واقع در شمال شهر تهران مجموعه‌ای لوکس، زیبا و منحصر ‌بفرد که دارای تنوع بسیاری از گل و گیاهان زینتی بوده و‌ جزو یکی از مکان‌های مهم گردشگری این شهر قرار گرفته است. این بازار گل در سال ۱۳۹۶ احداث شده و از  امکانات تفریحی بسیاری بهره‌مند است. بازار گل شهید بابایی مشغول فروش انواع گل‌های زیر است:

 1. گل و گیاه آپارتمانی
 2. گل‌ و گیاهان تزیینی و‌زینتی
 3. درختچه‌های بنسای
 4. سبد گل
 5. دسته گل
 6. تاج گل
 7. گلدان‌های رنگارنگ و زیبا
 8. خاک و کود و …

در فاز دوم این بازار گل امکانات رفاهی بسیاری همچون کارواش، کافه تریا و پارکینگ وجود دارد.

بازار گل شهید بابایی
بازار گل بابایی

آدرس، تلفن و ساعت کاری بازار گل شهید بابایی

آدرستهران، کیلومتر 8 شهید لشگری (جاده مخصوص) به سمت تهران، بعد از پارس خودرو، روبروی بانک ملت (نمایش روی نقشه)
تلفن09123367732
ساعت کاریهمه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب

1. بازار گل آجودانیه شهر تهران

بازار گل آجودانیه نیز یکی‌دیگر از بهترین بازارهای گل شمال شهر و مرکز گل فروشی تهران بوده که انواع مختلفی از گیاهان زینتی و آپارتمانی و همچنین نهال و گل‌های شاخه‌ای در این بازار موجود است. این بازار با وسعتی حدود ۴۰۰۰ متر در سال ۱۳۹۸ توسط آقای نور محمدی به منظور خرید بی‌واسطه و مستقیم گل و گیاه از تولیدکنندگان احداث شده است. فاصله ایستگاه مترو تا این بازار کمی زیاد بوده از این رو بهتر است توسط تاکسی، خودروشخصی و یا اتوبوس از این بازار بازدید نمایید.

بازار گل آجودانیه تهران
بازار گل آجودانیه

در این بازار علاوه بر فروش گل و گیاه خدمات مفید ومتنوعی ارائه می‌شود از جمله آن‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. مشاوره‌ تخصصی در زمینه کشت، نگهداری و درمان گیاهان آفت‌زده
 2. ارائه خدمات گل‌آرایی مانند تزئین ماشین عروس، دسته گل عروس
 3. تهیه باکس گل و دسته گل‌های متناسب با مراسمات مختلف مانند تولد، ترحیم، افتتاحیه، خاستگاری و …
 4. طراحی داخلی و بیرونی فضا با انواع گل و گیاهان مانند: دیوار سبز، تراس سبز و روف گاردن
 5. اقدامات باغبانی توسط باغبان‌های ماهر در محل باغ و باغچه
 6. تعویض گلدان

آدرس، تلفن و ساعت کاری بازار گل آجودانیه

آدرستهران، کاشانک، خیابان آجودانیه، بلوار محمدی، پلاک ۲۹,۲۹ (نمایش روی نقشه)
تلفن09122520208
ساعت کاری9 صبح تا 8 شب

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم به سوال بازار گل تهران کجاست؟ به طور کامل پاسخ دهیم و آدرس بازار گل تهران را به شما نشان دادیم. شما می‌توانید در هرجا از تهران که هستید به نزدیکترین بازار گل مراجعه کرده و گل مد نظر خود را به صورت عمده و یا تک تهیه کنید.

سوالات متداول درباره بازار گل تهران

ارزانترین بازار گل تهران کجاست؟

بازار گل محلاتی، بازار گل امام رضا، بازار گل شهید بابایی، بازار گل غرب تهران

بازار گل امام رضا بهتره یا محلاتی؟

بازار گل امام رضا تمام محصولات خود را از بازار گل محلاتی تهیه می‌کند. بازار گل محلاتی بزرگترین بازار گل تهران است.

بزرگترین بازار گل تهران کجاست؟

بازار گل محلاتی

بازار گل شمال تهران چه نام دارد؟

بازار گل شهید بابایی، بازار گل آجودانیه

بازار گل جنوب شهر تهران چه نام دارد؟

بازار گل شهید بابایی، بازار گل محلات

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا