بهترین جاهای دیدنی تهران

بام های معروف تهران را بشناسید!

نمایی شگفت‌انگیز از پایتخت بر فراز بام های تهران

تهران پایتخت ایران علاوه بر جاهای دیدنی تاریخی، مکان‌های طبیعی زیادی برای بازدید دارد که بام‌های تهران از جمله آنها هستند. بام‌هایی که در ارتفاعات تهران قرار دارند و بر فراز آنها می‌توانید هوای تازه استنشاق کنید و اوقاتی را به دور از ترافیک و شلوغی بگذرانید. در این مقاله قصد داریم بام های معروف تهران را به همراه آدرس معرفی کنیم، برای آشنایی بیشتر تا پایان مقاله با ما در بیو تهران همراه باشید.

بام‌های تهران کجاست؟

تهران به خاطر کوهستانی بودن بام‌های دیدنی و دنج بسیاری دارد که بعضی از این بام‌ها امکانات فراوانی دارند، ولی بعضی از بام‌های تهران بدون امکانات هستند. اگر دوست دارید ساعاتی را به مکانی خلوت پناه ببرید این بام‌ها بسیار مناسب هستند. شما می‌توانید در بلندترین مکان شهر پیاده‌روی کنید و پایتخت را از بالاترین نقطه  شهر تماشا کنید.

بهترین بامم ها تهران با عکس
بام تهران

لیست 4 تا از بهترین بام‌های تهران در شب

یکی از جاهای دیدنی تهران در شب، بام‌های تهران هستند که تماشای نورهای رنگی شهر از بالای ارتفاعات بسیار لذت‌بخش و دلنشین است.

4. بام تونل رسالت تهران

از بام‌های زیبای تهران بام تونل رسالت است که در منطقه توانیر قرار دارد. از بالای این بام یک نمای دیگری از پایتخت را به نظاره خواهید نشست، این بام یک منظره صنعتی از تهران را به شما نشان می‌دهد. هوای بام تونل رسالت به اندازه بام‌های دیگر تهران به دلیل رفت و آمد ماشین‌ها عالی و خوب نیست ولی جذابیت خاصی دارد.

آدرس: تهران، منطقه ۶، خیابان نظامی گنجوی، بوستان نظامی گنجوی

بام تونل رسالت تهران
بام تونل رسالت تهران

3. بام نیاوران تهران

بام نیاوران از جاهای دیدنی تهران است که در منطقه‌ای ساکت واقع شده است. بهترین زمان دل‌ انگیز رفتن به این بام هنگام غروب آفتاب است که عکاسان زیادی برای ثبت اثر هنری خود در هنگام غروب آفتاب به بام نیاوران می‌روند.

آدرس: تهران، منطقه جماران، خیابان صادقی قمی، خیابان کوهستان

بهترین زمان رفتن به تونل رسالت تهران هنگام غروب افتاب است.

2. بام بوکان تهران

بام بوکان از بام های دوست داشتنی پایتخت است که در سال‌های اخیر به خاطر ساخت‌و‌ساز شلوغ شده است، ولی همچنان طرفداران خاص خود را دارد‌. برای رفتن به این بام می‌توانید از اتومبیل شخصی استفاده کنید و تا بالای بام با اتومبیل بروید و از مناطق اطراف این بام زیبا لذت ببرید.

بام بوکان به دلیل کم بودن روشنایی مکان مناسبی برای عکاسی از چراغانی شهر است. در تاریکی شب رفت‌و‌آمد ماشین‌ها و چراغانی شهر درخشش خاصی دارد که تماشای این منظره بسیار لذت‌بخش است.

آدرس: تهران، شهرستان شمیرانات، محله گلابدره، خیابان صادقی قمی، خیابان بوکان

بام بوکان تهران
بام بوکان تهران

1. بام ولنجک تهران

بام ولنجک از بام‌های خلوت تهران است که بین افراد ناشناخته باقی مانده به همین دلیل مکان مناسبی برای خلوت و تنهایی شبانه است.

توجه کنید که این بام هیچ گونه امکاناتی ندارد و برای رفتن به آنجا باید لوازمی که نیاز دارید را همراه داشته باشید.

 در این بام نیمکت هایی وجود دارد که می‌توانید بر روی آن نشسته و زیبایی شهر زیر نور ماه و چراغانی نورهای رنگی شهر را تماشا کنید و از هوای پاکیزه بهره ببرید.

پیاده روی در اطراف بام ولنجک و تماشای کوچه پس کوچه‌های شهر بر جذابیت این بام می‌افزاید.

آدرس: تهران، ولنجک، میدان گلریزان، خیابان گلستان دوم، خیابان بوستان سوم

پیاده روی در کوچه پس کوچه های بام ولنجک بسیار دلنشین است.

آشنایی با 4 تا از بام‌های دیدنی تهران

تهران بام‌های دیدنی و شگفت انگیز بسیاری دارد که هر کدام از این بام‌ها از جذابیت خاصی برخوردار هستند. بر بالای این بام‌ها می توانید چشم‌اندازی بی‌نظیر از شهر تهران را به نظاره بنشینید.

بام محک تهران
بام محک تهران

4. بام محک تهران

بام محک یکی از بام‌های مرتفع پایتخت است که در نزدیکی بیمارستان محک قرار گرفته است. اگر دنبال جاهای دنج تهران برای استراحت و آرامش اعصاب نیاز دارید این بام بهترین گزینه است. بام محک محل مورد علاقه جوانان است و هوایی پاکیزه دارد و بر خلاف بام‌های دیگر تهران به‌جز صندلی‌هایی برای استراحت امکانات دیگری ندارد.

از دیدنی‌های اطراف بام محک پارک مهرگان است که امکانات رفاهی زیادی دارد و هنگان رفتن به این بام می‌توانید از امکانات این پارک استفاده کنید. بام محک با وجود داشتن فضای وسیع مکان مناسبی برای بادبادک بازی و همچنین مکان دلنشینی برای تفریح و پیک‌نیک است و یکی از پرطرفدارترین تفریحات رایگان در تهران به حساب می‌آید.

آدرس: تهران، منطقه ۱، انتهای بلوار وثوق، میدان شورا، خیابان اردستانی

بام محک تهران
بام محک تهران

3. بام توچال تهران

جالب است بدانید بام توچال تهران از معروف‌ترین بام‌های پایتخت است که در بین گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار است. این بام باصفا و دوست داشتنی از جاهای دیدنی شمال تهران در منطقه ای خوش آب و هوا واقع شده است.

بام توچال در دوران پهلوی با وسعت بسیار زیاد ساخته شده و با توجه به اینکه یک منطقه گردشگری به شمار می رود افراد زیادی به این بام دلنشین رفت‌و‌آمد دارند. در بام توچال به خاطر رفت و آمد زیاد امکانات تفریحی از جمله بهترین رستوران های شمال تهران بسیار متنوعی وجود دارد.

امکانات تفریحی بام توچال تهران

 • تله کابین
 • زیپ لاین
 • تله سیژ
 • بانجی جامپینگ
 • بگ جامپ
 • سینما چند بعدی
 • باشگاه تنیس
 • سورتمه
 • باشگاه تیراندازی با کمان

همچنین در بام توچال امکانات رفاهی فراوانی برای رفاه گردشگران وجود دارد.

 • رستوران
 • کافی شاپ
 • ون‌های مسافرکشی
 • پارکینگ برای خودروهای شخصی

آدرس: تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک

بام توچال از معروف‌ترین لام های تهران است که در زمان پهلوی ساخته شده است.

2. بام آرژانتین تهران

بام آرژانتین از بام های بسیار ساکت تهران است که برای پیاده روی مناسب است، این بام در خیابان الوند واقع شده و طرفداران زیادی دارد.

در اطراف بام آرژانتین رستوران و کافی‌شاپ‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید ضمن تماشای پایتخت نوشیدنی خنکی میل کنید. پیشنهاد می‌دهیم برای یکبار هم که شده به این بام دنج سری بزنید و تهران را از بلندی این بام به نظاره بنشینید.

آدرس: تهران، منطقه ۶، میدان آرژانتین، خیابان الوند

1. بام فراز تهران

یکی از بام‌های دیدنی تهران بام فراز است که در پارک پرواز واقع شده از این رو طرفداران زیادی دارد و همیشه شلوغ است. افراد زیادی برای گذراندن اوقات فراغت خود به این بام می‌آیند، به دلیل نزدیکی بام فراز به پارک پرواز از پارک های معروف تهران امکانات رفاهی زیادی در آنجا وجود دارد، بهترین زمان رفتن به بام فراز هنگام طلوع خورشید است که هوا بسیار دلپذیر و مناظر اطراف تماشایی است. در مطلب بهترین زمان سفر به تهران اطلاعات تکمیلی را مطالعه کنید.

امکانات بام فراز و پارک پرواز

 • فلای‌لند
 • شهربازی
 • سرویس بهداشتی
 • آلاچیق

آدرس: تهران، منطقه ۲، بزرگراه یادگار امام، بلوار پیام، پارک پرواز

بام فراز در داخل پارک زیبای پرواز واقع شده به همین خاطر همیشه شلوغ است.

معرفی 6 تا از بام‌های خلوت تهران

در تهران بام‌های دنج، خلوت و ناشناخته بسیاری وجود دارد که افراد از رفتن به این بام‌ها حس و حال عجیبی پیدا می‌کنند. بام‌هایی که با سکوت خودشان آرامش را برایتان به ارمغان آورده و احساس سرزندگی و شادابی می‌کنید.

6. بام شهرک قائم تهران

دسترسی به بام شهرک قائم بسیار راحت است به طوری که در روزهای برفی خانواده های زیادی بر بالای این بام جمع می‌شوند و منظره برفی و سفید تهران را تماشا می‌کنند. برفی بازی دسته‌جمعی و تیوپ سواری از تفریحات تهران در بام شهرک قائم است.

آدرس: تهران، شهرک قائم، میدان قائم، بلوار نیروی هوایی، خیابان شهید خدادادی

5. بام ماشینی تهران

از دیگر بام‌های خلوت تهران بام ماشینی است که بیشتر پاتوق دانشجویان است، جایی دنج که سکوت و آرامش عجیبی در آنجا حاکم است. اگر به یک آرامش در جای خلوت نیاز دارید به این بام پناه ببرید، در این بام هیچ امکاناتی وجود ندارد، می‌توانید با خودتان چای ببرید و در گوشه ای ماشینتان را پارک کرده و ضمن تماشای شهر چای میل کنید و از هوای تازه استنشاق کنید. این بام از بهترین جاهای دیدنی تهران در زمستان است.

آدرس: تهران، ولنجک، بلوار دانشجو، خیابان البرز

بام ماشینی دسترسی آسانی دارد و به راحتی با ماشین تا بالا می توانید بروید.

4. بام بوعلی تهران

یکی از بام‌های تهران بام بوعلی است که ارتفاع زیادی ندارد و مکان مناسبی برای عکاسی است. بام بوعلی چشم انداز خوبی به سوی برج میلاد دارد.

آدرس: تهران، منطقه سعادت‌آباد، بلوار یادگار امام، بلوار شهید ذبیحی

بام بوعلی تهران

3. بام شیان تهران

از بام‌های زیبای تهران که در پارک لویزان واقع شده بام شیان است، شما می‌توانید هنگام مراجعه به این بام از امکانات رفاهی پارک لویزان استفاده کنید، در بام شیان نیمکت‌هایی برای استراحت و تماشای مناظر اطراف وجود دارد.

آدرس: تهران، لویزان، اتوبان هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال، پارک جنگلی لویزان

بام شیان تهران

2. بام شکاری تهران

بام شکاری تهران در یک منطقه بسیار خلوت قرار گرفته که از بالای این بام می‌توانید منظره زیبایی از پایتخت را رصد کنید. این بام جلوی ورودی باشگاه دیپلماتیک وزارت خارجه قرار گرفته و امکانات خاصی در این بام وجود ندارد، ولی می‌توانید از امکانات کافه داخل باشگاه دیپلماتیک استفاده کنید.

آدرس: تهران، شهرک صدف، خیابان سبلان، خیابان وزارت امور خارجه

بام محلاتی تهران
بام محلاتی تهران

1. بام محلاتی تهران

بام محلاتی تهران روبروی تپه‌های سوهانک واقع شده است و آب‌و‌هوای خوب و مناسبی دارد. بیشتر اهالی اطراف این بام برای پیک‌نیک در روزهای تعطیل بام محلاتی را انتخاب می‌کنند، به همین دلیل این بام در روزهای تعطیل بسیار شلوغ می‌شود و مملو از خانواده‌هایی می‌شود که برای گذراندن اوقات فراغت به این بام می‌آیند. بام محلاتی در منطقه نظامی است و بیشتر خانواده ها به این بام می‌روند و افراد مجرد زیاد به این بام تردد ندارند.

آدرس: تهران، شهرک شهید محلاتی، بلوار شاهد

بام محلاتی تهران در منطقه نظامی قرار گرفته و محل مناسبی برای پیک‌نیک خانواده‌ها است.

سوالات متداول درباره بام‌های تهران

بهترین و محبوب‌ترین بام‌های تهران کدامند؟

بام محک تهران، بام توچال تهران، بام آرژانتین تهران، بام فراز تهران

نزدیک‌ترین بام‌ها به مرکز تهران کدامند؟

بام آرژانتین و بام تونل رسالت

کدام بام‌ها در پارک قرار دارند؟

بام فراز در داخل پارک پرواز و بام شیان در داخل پارک جنگلی لویزان واقع شده است.

جمع ‌بندی

تهران بام‌های دیدنی بسیاری دارد که در این مقاله چند بام معروف آن را معرفی کردیم، پیشنهاد می دهیم برای دیدن این بام های دوست داشتنی به تهران سفر کنید و از بالای این بام ها تهران را تماشا کنید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا