بهترین جاهای دیدنی تهران

معرفی ۱۷ مکان دیدنی برای عکاسی در تهران

بهترین لوکیشن های عکاسی در تهران

بهترین جاهای دیدنی تهران برای عکاسی کدامند؟ تهران شهر بزرگ با مناظر طبیعی و تاریخی بسیار است که این مکان ها برای یک ثبت یک عکس یادگاری مناسب هستند. در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل جاهای دیدنی عکاسی تهران و نحوه دسترسی به آنها بپردازیم، برای آشنایی بیشتر تا پایان مقاله با بیو تهران همراه باشید.

مکان های تاریخی تهران برای عکاسی

تهران از شهرهای قدیمی کشور است که پیشرفت چشمگیری در سال‌های اخیر داشته و جاذبه‌های گردشگری لاکچری و لوکسی احداث شده است. در کنار این مکان های شیک و لاکچری، مکان های تاریخی همچنان استوار و باشکوه هستند. بسیاری از جاهای تاریخی تهران برای ثبت خاطرات و عکاسی مناسب هستند.

17. کاخ گلستان تهران

یکی از زیباترین کاخ های تهران، کاخ گلستان است که حدود ۲۸۰۰ متر مربع مساحت دارد. این کاخ با شکوه بهترین مکان برای عکاسی است، البته فقط در حیاط می‌توانید عکاسی کنید. برای عکاسی داخل عمارت باید هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. کاخ گلستان دارای باغی وسیع با برکه‌های زیبا، فواره ها و درختان سنگی است  می‌توانید در کنار این مناظر جذاب عکس‌های منحصربه‌فردی ثبت کنید. ضمن عکاسی می‌توانید از بخش‌های مختلف کاخ گلستان نیز بازدید داشته باشید.

کاخ گلستان تهران
کاخ گلستان

بخش های مختلف کاخ گلستان

 • شمس العماره
 • خلوت کریمخانی
 • تالار سلام
 • تالار آینه
 • تالار عاج
 • تالار ظروف
 • تالار برلیان
 • تالار الماس
 • عمارت بادگیر
 • ایوان تخت مرمر
 • عکسخانه
 • حوضخانه
 • موزه مردم سناسی

آدرس و ساعت فعالیت کاخ گلستان

ساعت فعالیتاز ساعت ۹ صبح الی ۱۹ عصر
شماره تماس۰۲۱۳۳۱۱۳۳۳۵
آدرستهران، خیابان پانزده خرداد، ضلع شمالی میدان ارگ

16. باغ ایرانی تهران

باغ ایرانی از بهترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری تهران در محله ده ونک است که مناظر طبیعی بی‌نظیری را در خود جای داده است. ورودی های باغ ایرانی با آجر و به شکل مشبک طراحی شده است، همچنین کوشک زیبای باغ برای یک عکاسی حرفه‌ای مناسب است. باغ ایرانی ۱۱ بخش جذاب با اسم‌های جالب برای عکاسی دارد که می‌توانید با لنز دوربینتان عکس‌های زیبایی از این باغ زیبا برای یادگاری بگیرید.

باغ ایرانی تهران
باغ ایرانی

بخش های مختلف باغ ایرانی

 • خاطره
 • اسطوره
 • باغ درون
 • دو رنگ
 • بهشت یک و دو
 • طبیعت
 • بی کرانگی
 • شعر
 • آرامش
 • تنهایی

آدرس و ساعت فعالیت باغ ایرانی

ساعت فعالیتاز ساعت ۷ صبح الی ۲۴
آدرستهران، خیابان شيخ بهایی شمالی، ۲۰ متری پیروزان، کوچه شهید صابری

15. باغ موزه نگارستان تهران

باغ موزه نگارستان باغی باشکوه و منحصربه‌فرد است که برای گرفتن عکس‌های یادگاری مکانی مناسب تلقی می‌شود. این باغ موزه با داشتن مجسمه‌های مینیاتوری و سردیس های افراد مشهور به یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران برای عکاسی تبدیل شده است. توصیه می‌کنم روی صندلی های چوبی این باغ بنشینید و عکسی به یادماندنی و زیبا به ثبت برسانید. اگر در ماه های اردیبهشت و خرداد به باغ موزه نگارستان بروید می‌توانید وسط حوض باغ نیلوفرهای آبی را که در وسط آب وجود دارند را تماشا کنید و عکس های زیبایی بیندازید.

باغ موزه نگارستان
باغ نگارستان

آدرس و ساعت فعالیت باغ موزه نگارستان

ساعت فعالیتاز ساعت ۹ صبح الی ۱۸
شماره تماس۰۲۱۳۳۱۱۹۵۸۶
آدرستهران، میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، خیابان شریعتمدار رفیع

14. باغ موزه هنر ایرانی تهران

یکی از بهترین لوکیشن‌های عکاسی تهران، باغ موزه هنر ایرانی است که با فضایی دلنشین و بی‌نظیر مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. این عمارت تاریخی نمونه بارز باغ موزه های تهران است که بازدید و خرید از انواع صنایع‌دستی در آنجا فراهم شده است. باغ موزه هنر ایرانی حدود ۲۷۰ متر مربع مساحت دارد و برای عکاسی در تمام فصول مناسب است. در این باغ موزه ماکت هایی چند هزار ساله وجود دارد که ساخت ايتاليا هستند و از دوران شاهنشاهی به یادگار مانده‌اند.

باغ موزه هنر ایرانی تهران
باغ هنر ایرانی

آدرس و ساعت فعالیت باغ موزه هنر ایرانی

ساعت فعالیتاز ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۲۳:۳۰
شماره تماس۰۲۱۲۲۶۸۶۰۶۳
آدرستهران، میدان تجریش، خیابان شهید دربندی، خیابان دکتر حسابی

13. خانه تاریخی فاموری تهران

خانه فاموری یکی دیگر از خانه های تاریخی تهران که از دوران قاجار به جای مانده است، این خانه قدیمی و زیبا در حوالی میدان فردوسی واقع شده است. خانه فاموری رستورانی شیک دارد که غذاهای بی‌نظیری در منو دارد، با رفتن به خانه فاموری یک تیر و دو نشان خواهید زد. هم می‌توانید عکس های زیبا به ثبت برسانید، هم غذایی لذیذ نوش جان کنید. معماری و طراحی‌های خانه فاموری بسیار حیرت‌انگیز و جذاب است، اگر دوست دارید در آرامش این خانه را تماشا کنید و عکس های زیبا بیندازید، توصیه می‌کنم هنگام صرف غذا به آنجا نروید، زیرا که در این زمان این خانه و رستوران آن بسیار شلوغ می‌شود.

خانه تاریخی فاموری تهران
خانه تاریخی فاموری

آدرس و ساعت فعالیت خانه تاریخی فاموری

ساعت فعالیتاز ساعت ۹ صبح الی ۲۳
شماره تماس۰۲۱۶۶۷۰۱۴۲۸
آدرستهران، خیابان جمهوری، بین خیابان حافظ و ولیعصر، پس از خیابان روم، کوچه گشتاسب، انتهای کوچه

پارک های تهران برای عکاسی

عکاسی در جاهای دیدنی و طبیعی بسیار جذاب و بی‌نظیر می‌شود. تهران جاذبه‌های طبیعی بسیاری برای گشت و گذار و عکاسی دارند، می‌توانید در این مکان ها ضمن تفریح، عکس های زیبایی به ثبت برسانید.

12. پارک جمشیدیه تهران

پارک جمشیدیه از بزرگترین پارک های تهران است که مکانی مناسب برای گرفتن عکس‌های یادگاری محسوب می‌شود. این پارک قدیمی با درختان تنومند پوشانده شده است و سنگ فرش های بسیار زیبایی دارد. در پارک جمشیدیه علاوه بر ثبت عکس‌های سلفی و یادگاری می‌توانید از تفریحاتی که در آنجا وجود دارد نیز استفاده کنید و یا خودتان را به یک پیک‌نیک همراه خانواده دعوت کنید.

پارک جمشیدیه تهران
پارک جمشیدیه

آدرس و ساعت فعالیت پارک جمشیدیه

ساعت فعالیتاز ساعت ۶ صبح الی ۲۴
آدرستهران، نیاوران، انتهای خیابان شهید باهنر

11. بام تهران

یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران برای عکاسی، بام تهران است که به خاطر محبوبیتی که بین زوج های جوان دارد، به یک مکان رسمی برای عکاسی و فیلمبرداری تبدیل شده است. در این بام که یکی از پرطرفدارترین بام های تهران محسوب‌ می‌شود، علاوه بر مناظر طبیعی زیبا، تفریحاتی بسیاری برای گذراندن اوقات فراغت تدارک دیده شده است.

بام تهران
بام تهران

امکانات تفریحی بام تهران

 • سافاری وحشت
 • پرش آزاد
 • ترامبولین
 • زیپ لاین
 • باشگاه تیراندازی
 • سورتمه
 • زمین تنیس
 • سینمای ۵ بعدی

هنگام شب از بام تهران می‌توانید شهر را در یک قاب زیبا و نورانی تماشا کنید و عکس‌های زیبایی به ثبت برسانید.

آدرس و ساعت فعالیت بام تهران

ساعت فعالیت۲۴ ساعته
آدرستهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک

10. پارک پرواز تهران

پارک پرواز یکی از بهترین لوکیشن‌های عکاسی تهران برای تمام فصول سال است. این پارک زیبا در محدوده غرب تهران بر روی تپه واقع شده است و نمایی ۳۶۰ درجه از شهر تهران دارد که نمایی فوق‌العاده بی‌نظیر برای عکاسی محسوب می‌شود. می‌توانید در هنگام غروب آفتاب با لنز دوربینتان عکس‌های بی‌نظیری به ثبت برسانید. در پارک پرواز علاوه بر عکاسی می‌توانید در پیاده راه های مارپیچ قدم بزنید و از تفریحات شگفت‌انگیز لذت ببرید.

پارک پرواز تهران
پارک پرواز

آدرس و ساعت فعالیت پارک پرواز

ساعت فعالیت۲۴ ساعته
آدرستهران، سعادت‌آباد، بالاتر از میدان سرو، میدان بهرود

9. بوستان گفتگو تهران

یکی از بزرگترین بوستان های غرب تهران، بوستان گفتگو است که مکانی مناسب برای تفریح و خوشگذرانی محسوب می‌شود. این بوستان از جذاب‌ترین جاهای دیدنی تهران برای عکاسی است که می‌توانید عکس های زیبا و رمانتیکی در آنجا به ثبت برسانید. بوستان گفتگو علاوه بر رستوران های مدرن، امکانات بی‌نظیری برای گردشگران در نظر گرفته است.

بوستان گفتگو تهران
بوستان گفتگو

امکانات بوستان گفتگو

 • کتابفروشی
 • زمین اسکیت
 • زمین بازی کودکان
 • خانه اسباب بازی
 • مسیر دوچرخه‌سواری
 • آب نما
 • مسجد
 • سرویس بهداشتی

در بوستان گفتگو تندیس هایی از مشاهیر بزرگ ایرانی نصب شده است، بیشتر نمایشگاه های گل نیز در این بوستان برگزار می‌شود که بهترین زمان برای عکاسی است.

آدرس و ساعت فعالیت بوستان گفتگو

ساعت فعالیتاز ساعت ۱۴ بعدازظهر الی ۲۰
شماره تماس۰۲۱۸۸۲۸۶۰۷۲
آدرستهران، بزرگراه شهید حکیم، محله کوی نصر

لوکیشن عکاسی در تهران رایگان

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم در سال‌های اخیر مکان های لوکس و مدرنی در پایتخت تاسیس شده که با مناظر زیبا و چشمگیری که دارند، برای عکاسی مناسب هستند. ولی در عوض مکان هایی زیبایی نیز در این شهر وجود دارد که عکاسی در آنجا رایگان است. در ادامه بعضی از این جاهای دیدنی رایگان تهران را که برای عکاسی و ثبت خاطرات مناسب هستند، معرفی خواهیم کرد.

8. کوچه تمدن تهران

کوچه تمدن یکی از جاهای دیدنی تهران است که در نزدیکی میدان فردوسی واقع شده است، کوچه‌ای رنگارنگ و زیبا با سقفی پوشیده شده از چترهای رنگی و کف این کوچه زیبا، با سنگ های رنگی پوشانده شده است. کوچه تمدن بهترین مکان برای عکاسی رایگان است. در اطراف این کوچه کافه های بسیاری وجود دارد که می‌توانید برای ساعاتی در آنجا به آرامش سپری کنید.

کوچه تمدن تهران
کوچه تمدن

آدرس و ساعت فعالیت کوچه تمدن

ساعت فعالیت۲۴ ساعته
آدرستهران، خیابان فردوسی، نرسیده به میدان فردوسی

7. باب همایون تهران

یکی از جاهای دیدنی رایگان تهران برای عکاسی باب همایون است که به دستور ناصرالدین شاه ساخته شده است. این خیابان قدیمی در نزدیکی بازار بزرگ تهران واقع شده است. باب همایون رستوران ها و بهترین مراکز خرید تهران را در خود جای داده است و مکانی مناسب برای گشت و گذار محسوب می‌شود.

باب همایون تهران
باب همایون

آدرس و ساعت فعالیت باب همایون

ساعت فعالیت۲۴ ساعته
آدرستهران، ضلع جنوبی میدان امام خمینی، خیابان باب همایون

6. پارک نهج البلاغه و پل معلق آسمان تهران

یکی از مکان های زیبای رایگان برای ثبت عکس‌های یادگاری، پارک نهج‌البلاغه بزرگترین پارک دره‌ای کشور است. این پارک علاوه بر تفریحات هیجان‌انگیزی که در خود جای داده است، دیدنی‌های بسیاری نیز برای بازدید و گشت و گذار دارد. یکی از دیدنی‌های پارک نهج‌البلاغه، پل معلق آسمان دومین پل معلق ایران است که بهترین لوکیشن رایگان برای عکاسی محسوب می‌شود. پارک نهج‌البلاغه بر روی دره فرحزاد احداث شده است و رودخانه‌ای کم آب در میان آن جریان دارد که فضا را برای عکاسی حرفه‌ای مناسب کرده است.

پل معلق آسمان تهران
پل معلق آسمان

آدرس و ساعت فعالیت پارک نهج البلاغه

ساعت فعالیت۲۴ ساعته
آدرستهران، جنب اتوبان همت، بین یادگار امام و بزرگراه اشرفی اصفهانی

5. برج میلاد تهران

یکی از زیباترین جاهای دیدنی تهران در شب، می‌توان گفت برج میلاد است که از لوکیشن های زیبا برای عکاسی نیز محسوب می‌شود. نورپردازی لیزری برج میلاد برای ثبت عکس های حرفه‌ای مناسب هستند. برج میلاد بلندترین برج مخابراتی کشور است که بازدیدکنندگان بسیاری دارد. تمام قسمت های این برج فضایی زیبا برای عکاسی دارند و برای عکاسی فضای مجازی نیز مناسب هستند. با اینکه ورود به برج میلاد و استفاده از امکانات تفریحی آن هزینه‌های بالایی در خواهد داشت، ولی عکس انداختن در آنجا رایگان است.

برج میلاد تهران
برج میلاد

آدرس و ساعت فعالیت برج میلاد

 ساعت فعالیتاز ساعت ۱۰ صبح الی ۲۳
شماره تماس۰۲۱۸۴۳۶۱۰۰۰
آدرستهران، بزرگراه همت غرب به شرق، خروجی شیخ فضل‌الله جنوب، مسیر اختصاصی برج میلاد

4. پل طبیعت تهران

یکی از سازه‌های عظیم شهر تهران، پل طبیعت است که بر روی بزرگراه مدرس نصب شده است و دو پارک آب و آتش و طالقانی را بهم متصل کرده است. این پل بزرگترین پل ایران و با معماری زیبایی که دارد، یکی از دوست داشتنی‌ترین لوکیشن های عکاسی تهران محسوب می‌شود. پل طبیعت در شب و هنگام غروب آفتاب زیبایی بی‌نظیری دارد و تبدیل به بهترین مکان های تهران برای عکاسی می‌شود. پل طبیعت در سه طبقه تمام فلزی ساخته شده است که طبقه اول آن بهترین فودکورت های تهران را در خود جای داده است.

پل طبیعت تهران
پل طبیعت

آدرس و ساعت فعالیت پل طبیعت

 ساعت فعالیت۲۴ ساعته
آدرستهران، میدان ونک، بزرگراه حقانی، بعد از چهارراه جهان کودک، پل طبیعت

مکان های لاکچری تهران برای عکاسی

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند جشن ها و تولدهای خود را در مکان های زیبا و خوش منظره برگزار کنند تا بتوانند عکس های زیبایی به ثبت برسانند. در تهران جاهای بسیاری برای این گونه افراد وجود دارد که به طور تخصصی در زمینه عکاسی حرفه‌ای جشن و تولد فعالیت می‌کنند.

3. باغ عمارت رزازی تهران

عمارت رزازی از خانه های تاریخی و قدیمی تهران است که کاشی کاری های زیبا و آجرهای نارنجی دارد و از دوران قاجار به یادگار مانده است. در این عمارت علاوه بر عکاسی، می‌توانید جشن تولد و مهمانی نیز برگزار کنید. باغ عمارت رزازی خدمات زیادی در زمینه عکاسی به افراد ارائه می‌دهد. توجه داشته باشید که حتما قبل از هر کاری اقدام به هماهنگ کردن و پرداخت ورودی کنید. باغ عمارت رزازی اخیرا به نام بوتیک هتل رزاز فعالیت دارد. باغ عمارت رزازی یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز نیز محسوب می شود که عکس های پاییزی در این عمارت با برگ های رنگارنگ بسیار جذاب و رویایی می‌شوند.

باغ عمارت رزازی تهران
باغ عمارت رزازی

خدمات باغ عمارت رزازی

 1. عکاسی خانوادگی
 2. عکاسی تولد
 3. عکاسی بارداری
 4. عکاسی عقد و عروسی
 5. عکاسی مدلینگ
 6. عکاسی فارغ‌التحصیلی
 7. عکاسی کودک

آدرس و ساعت فعالیت باغ عمارت رزازی

ساعت فعالیتاز ساعت ۱۲ ظهر الی ۱۶ عصر
شماره تماس۰۹۰۵۳۷۴۲۹۷۳
آدرستهران، خیابان امیرکبیر، کوچه جاویدی، پلاک ۳۸

2. استودیو ماکان تهران

استودیو ماکان از جاهای تخصصی تهران برای عکاسی تولد و جشن های دیگر است. این استودیو لوکیشن های جذابی برای ثبت خاطرات دارد و به صورت حرفه‌ای در زمینه عکاسی فعالیت می‌کند. برای رفتن به استودیو ماکان باید یک هفته قبل هماهنگی های لازم را انجام دهید. در این مکان علاوه بر خدمات متنوعی که برای افراد در نظر گرفته شده است، کافه و رستوران نیز برای رفاه بازدیدکنندگان تدارک دیده شده است.

خدمات استودیو ماکان

 1. عکاسی عقد و عروسی
 2. عکاسی زوج
 3. عکاسی کودک
 4. عکاسی مدلینگ
 5. عکاسی چهره پروفایل
 6. عکاسی تولد
 7. عکاسی خانوادگی

آدرس و ساعت فعالیت استودیو ماکان

ساعت فعالیتاز ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸ عصر
شماره تماس۰۹۱۲۹۰۰۲۳۸۸
آدرستهران، آزادگان جنوب، فتح غربی، جاده شهریار باغستان، سعیدآباد

1. باغ عمارت نیکان

از دیگر جاهای دیدنی تهران برای عکاسی که از مکان های تخصصی محسوب می‌شود، باغ عمارت نیکان است. این باغ از جاهای دیدنی شرق تهران محسوب می‌شود که برای عکاسی تولد و عقد و عروسی مناسب است. باغ عمارت نیکان برای جشن های شما فیلمبرداری نیز انجام می دهد. البته توجه داشته باشید که این باغ برای ورودی هزینه دریافت می‌کند و جای پارک به اندازه کافی دارد. توصیه می‌کنم قبل از رفتن به باغ عمارت نیکان حتما از قبل هماهنگ کنید.

باغ عمارت نیکان
باغ عمارت نیکان

خدمات باغ عمارت نیکان

 1. عکاسی خانوادگی
 2. عکاسی کودک
 3. عکاسی بارداری
 4. عکاسی تولد
 5. عکاسی عقد و عروسی
 6. عکاسی زوج
 7. فیلمبرداری هوایی و هلی شاپ
 8. فیلمبرداری عروسی
 9. فیلمبرداری آموزشی
 10. فیلمبرداری تبلیغاتی

آدرس و ساعت فعالیت باغ عمارت نیکان

ساعت فعالیتاز ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸ عصر
شماره تماس۰۹۱۲۹۲۳۷۳۰۲
آدرستهران، پارک علم و فناوری پردیس، منطقه کرشت
باغ نیکان
باغ نیکان

جمع بندی

همان طور که می‌دانید تهران از کلان شهرهای کشور است که جاهای دیدنی، تاریخی، طبیعی و تفریحی بسیاری دارد که برای عکاسی مناسب هستند. علاوه بر مکان هایی که گفته شد بعضی از رستوران ها و کافه های تهران برای ثبت خاطرات، به خصوص عکاسی برای فضای مجازی مناسب هستند.

سوالات متداول درباره جاهای دیدنی تهران برای عکاسی

بهترین جاهای دیدنی و مدرن تهران برای عکاسی کجاست؟

کوچه تمدن، پل معلق آسمان، برج میلاد و پل طبیعت تهران

بهترین لوکیشن های تخصصی عکاسی در تهران کدامند؟

باغ عمارت رزازی، باغ عمارت نیکان و استودیو ماکان تهران

در تهران چه جاهای طبیعی برای عکاسی وجود دارد؟

پارک جمشیدیه، بام تهران، پارک پرواز، بوستان گفتگو تهران

کدام جاهای تاریخی تهران برای عکاسی مناسب است؟

کاخ گلستان، باغ ایرانی، باغ موزه نگارستان و باغ موزه هنر ایرانی تهران

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا